Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Ngorongoro Conservation Area

Fotogalerie

Ngorongoro Conservation Area
Ngorongoro Conservation Area

Ngorongoro Conservation Area

O Ngorongoro Conservation Area
rozloha:8300km²
uvnitř oblasti jezero Ndutu, Olduvai Gorge

Ngorongoro Conservation Area je velké území o rozloze asi 8300km², které leží v severní Tanzánii a jeho severozápadní hranice se napojuje na Serengeti National Park. Ngorongoro Conservation Area je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. V této oblasti se také nachází Ngorongoro Crater, který je označován za ráj zvířat na zemi. Velice známé místo je ještě Olduvai Gorge, kde R. Leakey a tým archeologů objevil nejstarší dochovanou kostru lidoopa. Pro toto území jsou charakteristické velké kopce střídající se rovinatým terénem a trnitým bušem. Charakteristické pro toto místo je také spousta původních Masajů, kteří zde mají povoleno žít a pást jejich dobytek, kterého je místy víc, než divokých zvířat.

Fauna a flóra

V této oblasti žijí ve velkých počtech zebry, sloni, žirafy, pakoně, gazely Thomsonovy a další kopytníci. Samozřejmostí jsou i šelmy jako například hyeny, lvi a gepardi.

Období

období sucha
červen-říjen

období dešťů
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:březen-květen

Cesty a doprava

Cesty jsou většinou dobře sjízdné, ale auto s pohonem 4x4 je nepsaným pravidlem. Doprava autem je většinou bezproblémová.

Safari tipy

Otevřeno

Ubytování

Je možné pouze u Ngorongoro Crateru a nebo až v Serengeti.

Rezervace

Do Afriky s Livingstone.cz

« zpět na přehled parků a rezervací

NAVRCHOLU.cz

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz SerengetiNesmiZemrit.cz StopTrophyHunting.eu Design & system by LTweb