Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Aberdare National Park

Fotogalerie

Aberdare National Park
Aberdare National Park

Aberdare National Park

O Aberdare National Park
rozloha:766km²
počet druhů ptáků:přes 200
bongo
černý levhart

Aberdare NP se nachází severně od Nairobi u příkopové propadliny, která leží na jeho východní části. Park leží v nejvyšší nadmořské výšce, ze všech afrických parků. Většina parku se nachází ve výšce nad 3000m. Vrcholy dosahují 4001m. Celkový ráz krajiny ovládá mlhavý deštný les. V Aberdare je mnoho vodopádů a potoků, které společně vytvářejí velice krásné přírodní scenérie. V potocích se prohánějí pstruzi. Aberdare obsahuje obrovské botanické bohatství, směs rovníkového a horského rostlinstva. Nad výškou 2,000 m je převážně deštný a bambusový les, který zhruba ve 3000m přechází v horské louky poseté starčeky a obrovskými lobéliemi. I když park navštěvuje spousta návštěvníků, většina jeho plochy jim zůstane neznámá, protože velkou část času tráví v luxusních horských chatách, ve kterých většinou pouze přenocují a vracejí se zpět.

Fauna a flóra

Počet zvířat v Aberdare je vysoký, i když jsou zvířata díky hustému lesu špatně vidět. Najdeme tady apříklad vzácnou antilopu bongo, chocholatku, buvola, slona, lesoně, dik-dika, bahnivce, guerézy červené, komby a další. Hojný je nosorožec dvourohý. Z šelem stojí za zmínku lvi, jejichž stavy se tak zvýšily, že musí být umělě reglovány kvůli ochraně jiných vzácných druhů zvířat. Najdeme tady vzácného servala a také černou variantu levharta.

Období

Po většinu roku je v parku velké vlhko a mlhavo. Srážky jsou hodně časté a silné v průběhu celého roku.
období sucha
krátké:leden-březen
dlouhé:červenec-říjen

období dešťů
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:duben-květen

Cesty a doprava

Park má 60km hlavních a 396km vedlejších silnic. V období dešťů je centrální Aberdare nepřístupné a ostatní cesty jsou velice špatně sjízdné a podmínkou vstupu do parku je auto 4x4. Doprava je možná autem i letecky.

Safari tipy

Turisty přitahují vzácné druhy zvířat a krásná příroda.
Chata v korunách stromů. Pozorování zvířat ze stromů. Možnost pozorování zvířat i v noci.

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v horských chatách a rybářských domcích. Raritou je chata umístěná v korunách stromu. Kempování v parku je omezené, protože v 80. letech minulého století byli turisté napadeni lvy.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb