Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Central Kalahari Game Reserve

Fotogalerie

Central Kalahari Game Reserve
Central Kalahari Game Reserve

Central Kalahari Game Reserve

o Central Kalahari Game Reserve
rozloha: 52800 km²
počet druhů ptáků:
malarická oblast: ano

Central Kalahari Game Reserve je obrovská rezervace v centru Botswany. V obrovském moři písku zde najdeme překvapivě velká množství zvířat. Rezervace byla donedávna uzavřena pro veřejnost. Podnebí je velmi suché, počet srážek je od 170 do 700 milimetrů za rok. V rezervaci se střídá písečná krajina s travnatými a akáciovými porosty. Velkou plochu zabírají i solné pánve. Je to země křováků, kvůli kterým byla rezervace také vytvořena. V parku platí různá omezení, která mají zajistit, aby krajina zůstala co nejméně porušena od návštěvníků.

Fauna a flóra

V rezervaci najdeme i přes velice suché podnebí velké množství zvířat. Je zde nádherně vidět, jak se místní živočichové a rostliny přizpůsobili suchému klimatu. Z býložravců zde najdeme různé druhy antilop, pakoně, žirafy, přímorožce a další. Z šelem můžeme pozorovat gepardy, levharty, lvy, šakaly, ale také vzácné psy hyenové, karakaly a hyenu čabrakovou (hnědou). Skvělé možnosti pro pozorování plazů.

Období

Období sucha

• květen-říjen

Období dešťů
• listopad-březen
pro pozorování zvířat je vhodná doba po prvních větších deštích (cca prosinec/leden), kdy se krajina mění v luxusní zelený park

Cesty a doprava

Doprava do rezervace je možná jak letecky, tak autem. Cestování do vzdálených oblastí parku ale není doporučováno. Selfdrive safari je doporučováno minimálně s dvěma vozidly a základními náhradními díly. Auto 4x4 je nutnost. Je nutná dostatečná zásoba tekutin, pohonných hmot a potravin.

Safari tipy

• největší rezervace v Botswaně
• možnost safari s lidmi z kmene Sana
• pozorování plazů, škopionů
• vynikající místo pro pozorovatele oblohy
• tisíce zvířat na travnatých pláních na severu mezi únorem a dubnem

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v kempech. Infrastruktura je ale velice slabá. Počet kempů není příliš vysoký. Není doporučeno spát volně ve stanech a samozřejmě pak platí běžná opatření pro pobyt na safari. Je nutné si uvědomit, že jste opravdu v divočině, navíc počet ostatních návštěvníků je nízký a tak je nutné se mít opravdu na pozoru. Není to jako návštěva jiných tzv. "ZOO" parků a rezervací jak jsou známy z jiných částí Botswany nebo úplné zooparky jako v JAR, Keni a Tanzánii.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb