Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Hwange National Park

Fotogalerie

Hwange National Park
Hwange National Park

Hwange National Park

O Hwange National Park
rozloha:14651km²
počet druhů ptáků:přes 400
počet druhů savců: přes 108
přes 30000 slonů

Hwange National Park je největším Zimbabwským národním parkem a je to jedno z nejlepších útočišť pro divoká zvířata v Africe. Rozloha parku je 14651km². Jeho východní část je zároveň hranicí s Botswanou. Krajina je velmi různorodá. Park je z větší části rovinatý, porostlý trnitou buší. Najdeme tady ale i solné pánve, otevřené travnaté savany, skalnaté oblasti i sladkovodní jezera. V parku jsou díky suchým klimatickým podmínkám vytvořena umělá napajedla, u kterých se v období sucha shromažďuje obrovské množství zvířat, zejména slonů. Právě díky slonům je vegetace v parku hodně zničena, protože jsou zde silně přemnoženi. Park není příliš navštěvovaný hlavně kvůli politické nestabilitě v Zimbabwe a kvůli dlouhodobému nedostatku pohonných hmot.

Fauna a flóra

Hwange NP má podle některých zdrojů největší počet druhů savců na světě. Podle často se lišících údajů zde žije přes 30000 slonů. Najdeme tady obrovská stáda buvolů, nosorožce, zebry, oryxe, antilopu koňskou a vranou, lvy, levharty, krokodýly, hrochy, hyeny skvrnité, hyeny hnědé, gepardy, paviány, obrovské kudu velké a v neposlední řadě i silně ohrožené psy hyenové, kteří zde vytváří jednu z nejvyšších populací na světě.

Období

období sucha
• červenec-září

období dešťů
krátké:
dlouhé:

Cesty a doprava

Cesty jsou převážně sjízdné. Na některých místech, díky písečnému charakteru celého parku je problém projet i s autem 4x4. Doprava je možná autem i letadlem. Obrovský problém v Zimbabwe je ovšem dlouhodobý nedostatek pohonných hmot a tak návštěva není příliš doporučována, park není příliš navštěvován.

Safari tipy

• původní krajina parku láká milovníky přírody, kteří hedají velmi vysokou druhovou rozmanitost jak ptáků, tak savců. Jen dravých ptáků je přes 50 druhů
• projížďky na koni uvnitř parku
• obrovská stáda slonů a buvolů

Otevřeno

Ubytování

Ubytování není problém v kempech a nebo drahých Safari Lodges.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb