Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Kafue National Park

Fotogalerie

Kafue National Park
Kafue National Park

Kafue National Park

o Kafue NP
rozloha: 22400 km²
počet druhů ptáků: přes 400
malarická oblast: ano

Kafue National Park leží na středozápadu Zambie a je pojmenován po řece Kafue, rozkládá se přes 3 provincie. Je to největší a nejstarší park v Zambii a řadí se mezi největší parky na světě vůbec.V parku je spousta řek a říček, které vytvářejí velké plochy záplavových oblastí a bažin. Dominantou severní části parku je Bushanga Plains, kterou zásobuje vodou řeka Lufupa. Je to rozsáhlá záplavová oblast, která v období sucha vysychá někdy do té míry, že uvězní hrochy ve stále vysychajícím bahně. Severní část parku je rovinatější s miombovým porostem. V jižní části parku jsou husté mopanové lesy a místy skalnatá krajina. Tato oblast parku je málo navštěvována a je málo prozkoumána.

Fauna a flóra

Kafue National Park je kvůli své ekologické rozmanitosti útočištěm mnoha druhů zvířat. Díky hustému porostu je pozorování zvířat mnohem obtížnější na jihu než v severní části parku. Pokud se ubytujete blízko záplavových oblastí Busanga, budete překvapeni velkými počty zvířat. Najdeme zde velký počet druhů antilop jako je oryx, pakůň, impala(na jihu), oribi a spousty vodních druhů antilop jako jsou sitatungy, tisíce vodušek červených a spoustu dalších druhů. Samozřejmě nechybí ani sloni, buvoli kaferští, prasata bradavičnatá, hroši a krokodýli. Predátoři honí svoji kořist zcela běžně ve vodě. Z velkých predátorů se zde rádi zdržují lvi, levharti, hyeny, psi hyenoví a gepardi i vzácní karakali. V parku chybí žirafy. Park Kafue je známý i pro velké počty ptáků, kteří se dají pozorovat v okolí řek.

Období

Období dešťů
• prosinec-duben (vlhko, deštivé počasí střídají silné deště, některé scesty jsou nesjízdné)

Období sucha

• krátké: říjen-listopad (teplo, sucho), zvýšený výskyt hmyzu
• dlouhé: květen-září (velké teplo a sucho), noční teploty můžou klesat až k 8°C

Cesty a doprava

Doprava do parku je poměrně snadná jak autem, tak letecky. Cesty jsou většinou sjízdné za použití auta s náhonem 4x4. V období dešťů jsou některé cesty nesjízdné.

nejlepší čas pro návštěvu a pro pozorování zvířat je mezi červnem a listopadem

Safari tipy

• spousty antilop
• přes 400 druhů ptáků
• hroši a krokodýli
• pěší safari
• rybaření

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v kempech nebo v Safari Lodges.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb