Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Kgalagadi Transfrontier National Park

Fotogalerie

Kgalagadi Transfrontier National Park
Kgalagadi Transfrontier National Park

Kgalagadi Transfrontier National Park

o Kgalagadi Transfrontier NP
rozloha: 38000 km²
počet druhů ptáků: 220
počet druhů savců:
malarická oblast:

Kgalagadi Transfrontier National Park vznikl 12.5.2000 jako první přeshraniční park v Africe. Spojuje park Kalahari Gemsbok National park ležící v jihoafrické republice a Gemsbok National Park ležící na druhé straně hranice spojující JAR s Botswanou. Rozloha parku je cca 38000 km², z nichž 28.400 km² leží v Botswaně a 9600 km² v Jihoafrické republice. V parku je unikátní ekosystém, který je součástí jižní části pouště Kalahari. Charakteristické pro tuto oblast jsou obrovské písečné duny z červeného písku a řídká vegetace. Velice důležitou životní tepnou pro celou tuto pouštní oblast jsou řeky Auob a Nossop (někdy nazývaná Nossob), která tvoří hranici mezi parky a tím i hranici mezi Botswanou a JAR. Po občasných bouřích se spousty zvířat stahují pravě k těmto vodním zdrojům.

Fauna a flóra

V parku Kgalagadi Transfrontier NP najdeme vynikající místa na pozorování zejména gepardů a černohřívých lvů. Z dalších šelem je možné vidět levharty, hyeny, šakaly a oblíbené surikaty. Z býložravců zde najdeme například pakoně, antilopu losí, antilopu skákavou a přímorožce.

Období

Počasí v Kalahari dosahuje extrémních hodnot. V lednu můžou denní teploty přesahovat 40 °C. V zimním období jsou v noci běžné teploty kolem bodu mrazu a byla zaznamenána i teplota -11 °C. Srážky jsou v této oblasti řídké.

Cesty a doprava

Některé cesty jsou v období sucha sjízdné i obyčejným osobním autem, pro cestování do vzdálenějších oblastí je doporučováno auto 4x4, které je však nutností při cestách v centrálním Kalahari nebo v období dešťů.

Safari tipy

• vyniikající místo pro pozorování lvů a gepardů
• červeně zbarvené písečné duny
• vhodné pro pozorování dravých ptáků

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v chatách nebo kempech. Je nutné si zajistit dostatek vody, potravin a pohonných hmot.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb