Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Lake Manyara National Park

Fotogalerie

Lake Manyara National Park
Lake Manyara National Park

Lake Manyara National Park

O Lake Manyara
rozloha:330km²
stromoví lvi
počet druhů ptáků: přes 400
největší koncentrace paviánů na světě

Národní park Lake Manyara leží v severovýchodní Tanzánii a jak už název napovídá, jedná se o park, který se rozprostírá kolem jezera Manyara a leží pod útesy Manyara Escarpment, na okraji příkopové propadliny. Na severozápadní straně je park kopcovitý a hornatý, díky blízkosti rozeklaných sopečných vrcholů vystupujících z Maasai Steppes a také blízkosti Ngorongoro Area. Jeho strmé břehy dosahují výše přes 700metrů. Čím blíž se dostáváme k jezeru, tím víc je krajina rovnější a otevřenější. Jezero je mělké a voda je alkalická. V parku je jak křovinatá buš a les, tak i travnaté savany. Park proslavil napsáním knihy "Obklíčení slony" Ian Douglas-Hamilton a jeho manželka Oria, kteří zde studovali slony. Jezero je 42km dlouhé a 16km široké.

Fauna a flóra

Fauna i flóra jsou v Lake Manyara NP hodně rozmanité a množství ekosystémů je opravdu neobyčejné. Není problém první den návštěvy parku vidět přes 100 druhů ptáků. Na jezeře je spousta pelikánů. plameňáků a dalších vodních ptáků. V parku jsou samozřejmě i sloni, buvoli, hroši, zebry, žirafy, impaly a další antilopy. Vidět můžeme i menší druhy opic. Z šelem jsou k vidění levharti, gepardi a i lvi, kteří jsou známí tím, že odpočívají na stromech. V parku je také největší koncentrace paviánů na světě.

Období

období sucha
červenec-říjen(nejlepší pro pozorování velkých savců)

období dešťů
krátké deště:listopad-prosinec
dlouhé deště:březen-červen

Cesty a doprava

Většina hlavních cest je sjízdná v období sucha i s obyčejným autem, ale doporučuje se 4x4, které je podmínkou v období dešťů. Vzhledem k již uvedené poloze tohoto parku, je jeho přístupnost po silnici i letecky perfektní. Park má velice výhodnou strategickou polohu pro člověka, který chce vidět více Tanzanských parků a nechce projezdit stovky kilometrů a trávit hodiny při cestování v autě. Na jeho severní straně leží Ngorongoro a z něj je krůček do Serengeti NP. Na jižní straně leží Tarangire NP a asi 160km na východ je Arusha NP a Kilimanjaro NP.

Safari tipy

V parku je po domluvě možná kanoistika, pěší výlety a například pozorování vodopádu. Výlety na koních atd.

Otevřeno

Ubytování

Možnosti ubytování jsou široké, od levnějších kempů a penzionů až po drahé Safari Lodge.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb