Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Mana Pools National Park

Fotogalerie

Mana Pools National Park
Mana Pools National Park

Mana Pools National Park

Mana Pools NP
rozloha:2196km²
počet druhů ptáků:přes 350

Mana Pools NP je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO díky jeho kráse a divokosti. Je jedním z nejpopulárnějších Zimbabwských parků. Park leží severovýchodně od přehrady Kariba na severu Zimbabwe. Řeka Zambezi na severu tvoří jeho hranici se Zambií. Mana Pools je součástí velké oblasti Parks Wildlife Estate, ve které je spojeno několik parků dohromady. Mezi parky nejsou pevné hranice a zvířata se tak volně pohybují. V parku je bohatá vegetace, lesy a tvoří ho z části i záplavové oblasti. V parku je spousta tůněk, rybníků a jezírek. Název "Mana" znamená v místním jazyce Shona "čtyři". Řeka Zambezi změnila před několika tisíci lety svůj tok a jako relikt zůstaly ve vnitrozemí parku 4 velká jezera, podle kterých je nyní park pojmenován.

Fauna a flóra

V parku Mana Pools najdeme velký počet ptačích druhů a je to jeden z mála Zimbabwských parků, kde se dá vidět tzv. Big Five. Z velkých savců zde žijí ve velkých koncentracích hroši, krokodýli a sloni a s nimi dokonce i vzácný nosorožec dvourohý(černý). Spousty druhů zvířat využívá hojnosti vodních zdrojů a bujnosti vegetace k poměrně snadnému životu. V parku žije mnoho druhů zvířat jako jsou vodušky, paviání, oryxi, impaly, zebry, lvi, levharti, psi hyenoví, hyeny, šakali a další.

Období

období sucha
červen-říjen

období dešťů
listopad-duben

Cesty a doprava

Bohužel i tohoto parku se týká problém s politickým vedením země a s tím souvisejícím nedostatkem pohonných hmot a dalších zásob včetně nedostatku potravin. V období dešťů (listopad-duben) je většina cest v parku uzavřena a tím pádem nepřístupná. Do parku se v této době dá dostat letecky.

Safari tipy

-skutečný zážitek z divočiny
-kanoistika na Zambezi
-pěší safari s průvodci
-rybaření

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné ve stanových kempech nebo v drahých Safari Lodges.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb