Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Ruaha National Park

Fotogalerie

Ruaha National Park
Ruaha National Park

Ruaha National Park

O Ruaha NP

rozloha: 13000km²
počet druhů ptáků:480
počet druhů rostlin:přes 1600
možnost sledovat migrující ptáky z Evropy a Asie

Ruaha National Park najdeme v centru Tanzánie, vzdálený asi 130km od hlavního města Dodoma. Rozloha parku se podle jednotlivých zdrojů liší od cca 10300-13000km². Národní park Ruaha je hned po Serengeti druhým největším parkem v Tanzánii. Veškerý život v Ruaha NP se točí kolem řeky Great Ruaha River, která prochází parkem z východu na západ. Díky poloze parku v centrální Tanzánii je i podnebí celkem chudé na srážky a tak je voda ještě mnohem víc vzácná. Období sucha je velice výhodné pro predátory, kteří čekají kolem řek na svoji kořist. Veřejnosti je ovšem přístupná pouze asi 1/3 parku. Zbytek parku tvoří původní a nedotčená příroda. Vegetace v parku je velice rozmanitá od travnatých savan, trnité buše, přes hustý miombový les až po stále zelený les.

Fauna a flóra

Park je velmi bohatý na flóru(přes 1600druhů rostlin) i faunu a najdeme tady obrovská stáda slonů a buvolů kaferských. Celkový počet slonů je nyní odhadován až na 10000 jedinců. Park je známý i množstvím predátorů jako je lev, levhart, gepard a dokonce můžeme vidět i psa hyenového. Park je vhodný i pro pozrování ptáků. Můžeme zde vidět druhy, které migrují z Evropy a Asie. Dále je možné pozorovat vzácné antilopy koňské a vrané, žirafy, zebry, kudu, krokodýly a spoustu jiných druhů zvířat. Park je také zajímavý tím, že se v něm překrývají východoafrické a jihoafrické druhy zvířat.

Období

období sucha
květen-prosinec(nejvhodnější doba pro pozorování velkých zvířat)

období dešťů
dlouhé deště:leden-duben(nejlepší pro pozorování ptáků a bujné vegetace)

Cesty a doprava

Cesty v parku jsou v období sucha sjízdné. Doporučeno je auto s pohonem 4x4. Doprava do Ruaha NP je možná autem z Arushe přes Dodomu a nebo z města Dar es Salam-cca 600km(asi 10hodin jízdy), bohužel cesty nejsou v dobrém stavu. Nejbližší letiště je Dodoma a Iringa a také je možné zaplatit letadlo například ze Selous Game Reserve.

Safari tipy

V parku je možné si zaplatit průvodce a absovlovat v jeho doprovodu pěší túru do povolených oblastí.

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v několika kempech a stanových táborech a nebo v drahých Safari lodges.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb