Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Tarangire national Park

Fotogalerie

Tarangire national Park
Tarangire national Park

Tarangire national Park

O Tarangire

rozloha:2600km²
počet druhů ptáků:550
velká koncentrace zvířat

Národní park Tarangire najdeme v severní části Tanzanie a svojí rozlohou 2600km² se řadí k nejmenším tanzanským parkům. I přes tuto zdánlivou nevýhodu je ovšem velice atraktivní pro turisty a fotografy africké zvěře, zejména velkým množstvím slonů a ptáků. Severní část parku má členitější krajinu s trnitým bušem a velkými baobaby. Jižní část parku je savanového typu. Park rozděluje řeka Tarangire, která v období dešťů vystupuje z břehů a znemožňuje tak průjezd parkem. Turistům není povolen vstup do nejjižnější části parku, kde se v období dešťů tvoří močály a bažiny.

Fauna a flóra

Tarangire NP má hned po Ngorongoro Crater a Serengeti NP nejvyšší hustotu savců a ptáků. Žije zde velké množství zvířat. Například lev, pes hyenový, zebra Boehmova, orel stepní, žirafa, gazela Grantova, velká stáda slonů, impal. Stáda slonů můžou mít až 300jedinců.

Období

Období sucha:
červen-září(nejvhodnější doba pro pozorování zvířat)

Období dešťů:
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:březen-květen

Cesty a doprava

Dostupnost parku Tarangire je velice dobrá. Do parku dojedeme po relativně slušné asfaltové silnici z města Arusha, od kterého je vzdálen přibližně 120km. V Tarangire je doporučeno jezdit s autem 4x4, v suchém období jsou cesty většinou sjízdné. V období dešťů jsou některé cesty nedostupné i s pohonem všech 4 kol. Do Tarangire je také možné se bez problémů dostat charterovým letem z Arushe nebo Serengeti.

Safari tipy

V Tarangire NP jsou možné po zaplacení průvodce i pěší túry. Je tu také možnost návštěvy nepříliš vzdálených masajských vesnic a také etnické skupiny Barabaigů.

Ubytování

Ubytování je možné v kempech přímo v parku anebo ve vesnicích před parkem. Pro pohodlnější návštěvníky jsou k dispozici Safari Lodge, které Vás zahrnou luxusem, ale ubytování je v nich mnohem dražší.

Rezervace

Do Afriky s CK Livingstone

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb