Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Amboseli National Park

Fotogalerie

Amboseli National Park
Amboseli National Park

Amboseli National Park

O Amboseli NP
rozloha:392km²

Národní park Amboseli patří sice mezi menší parky, ale díky své poloze a celkově snadné dostupnosti patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější keňské národní parky. Park byl založen v roce 1974 i díky vzkvétajícímu pytláctví, které bylo v té době velkým problémem. Rozloha parku je pouhých 392km², ale park je součástí většího tzv. Amboseli ekosystému, který má cca 3000km². Amboseli leží na jihu Keni téměř u hranic s Tanzánií. Amboseli má výhodnou polohu a díky blízkosti parku Mount Kilimanjaro a také hlavnímu městu Nairobi je proto hojně navštěvovaný i turisty, kteří míří do jiných turistických destinací. Bohužel tato zkutečnost způsobuje to, že park je neustále ničen auty cestovních kanceláří, jejichž ridiči si s výběrem cest přílis hlavu nelámou a tak díky tomu a také horkému a suchému klimatu je Amboseli hodně prašné. Čistotě přírody v parku nepřidají ani Masajové a jejich dobytek, který v parku ještě občas pasou i když byli odsunuti za hranice parku. Sice je situace lepší než před několika lety, ale stále je co zlepšovat. Krajina v parku je různorodá a najdeme tady otevřené travnaté savany, skalnaté oblasti, bažiny a močály, ale i akáciovou buš.

Fauna a flóra

Koncentrace zvířat v Amboseli NP je v období sucha poměrně vysoká. V parku je odhadováno až 900 slonů, kteří mají mít největší kly v Keni. Stáda slonů můžou mít i přes 100 zvířat. Najdeme tady také buvoly, pakoně, zebry, šakaly, lvy, levharty, gepardy a vzácně i nosorožce dvourohého. Spousta druhů vodních ptáků je k vidění u jezera Amboseli.

Období

období sucha
krátké:leden-březen
dlouhé:červenec-říjen(nejlepší pro pozorování zvířat)

období dešťů
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:duben-červen

Cesty a doprava

Cesty v parku jsou relativně dobře sjízdné, pouze v období dešťů jsou místy nesjízdné. V období sucha jsou velice prašné. Doprava do parku je možná autem i letecky.

Safari tipy

V parku je pozorovatelna Observation Hill , která poskytuje rozhled široko po parku a ze které můžeme pozorovat například slony v močálech. V blízkosti parku je také park Mt. Meru a Mt. Kilimanjaro. Zajímavou atrakcí je návštěva blízkých masajských vesnic.

Otevřeno

Ubytování

Ubytování není problém ve stanových táborech a kempech. Samozřejmostí jsou i drahé Safari Lodge.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb