Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Kazuma Pan National Park

Fotogalerie

Kazuma Pan National Park
Kazuma Pan National Park

Kazuma Pan National Park

O Kazuma Pan National Park
rozloha:313km²

Kazuma Pan National Park je malý park o rozloze 313km² ležící severně od parku Hwange NP na hranicích s Botswanou. Krajina v parku je převážně písečná, rovinatá a tvoří ji otevřené savany lemované zalesněnou krajinou. Savany jsou svým charakterem podobné savanám, které najdeme ve východní Africe. Park je známý tzv. paviáními stromy, které do oblasti přitahují velké množství zvířat. V parku najdeme i přírodní prameny. Park je i na africké poměry poměrně divoký s nedotčenou divočinou. Právě pro tyto vlastnosti, dále kvůli nedostatku veškerých surovin v zemi není vhodný pro běžnou turistiku.

Fauna a flóra

Přes malou rozlohu tohoto parku vjsou v něm početné stavy zvířat mezi kterými nechybí ani ohrožení psi hyenoví, v této oblasti vzácný oribi, oryx, slon, nosorožec, buvolec česebe, žirafy, gepardi i lvi. Obrovská stáda buvolů kaferských, podle některých zdrojů čítají až 2000 jedinců. Vysoký počet druhů ptáků. V období dešťů park přitahuje množství zvířat.

Období

Leden-únor pro veřejnost zavřeno, kvůli období dešťů.

období sucha
červenec-září

období dešťů
krátké:
dlouhé:

Cesty a doprava

Cesty jsou většinu roku sjízdné. Doprava je možná autem i letecky. Bohužel i tohoto parku se týká problém s politickým vedením země a s tím souvisejícím nedostatkem pohonných hmot a dalších zásob včetně nedostatku potravin.

Safari tipy

Ubytování

Ubytování uvnitř parku není možné, k táboření je nutné získat povolení a není to vůbec jednoduché. Pravděpodobně tyto restrikce souvisí s migrací zvířat mezi Zimbabwe a Botswanou. V parku jsou jen dva kempy a ubytování je povoleno pouze dvěma skupinám turistů najednou.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb