Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Meru National Park

Fotogalerie

Meru National Park
Meru National Park

Meru National Park

O Meru NP
rozloha:870km²
počet druhů ptáků:280

Meru National Park se stal celosvětově známým díky Joy Adamsonové a jejímu manželovi G. Adamsonovi a jejich lvice Else. Park leží asi 350km severovýchodně od Nairobi. V minulých letech byl Meru NP drancován pytláky a teprve poslední dobou se začíná život pomalu vracet zpátky a park se stává bezpečným místem pro zvířata. Hlavně severozápadní část Meru NP leží v oblasti s vysokými srážkami, proto je v jeho větší části vysoká tráva a bažiny a zvířata nejsou tak dobře vidět jako v jiných keňských parcích. Velkou část porostu tohoto parku tvoří trnitá buš. V nejsevernější části parku je zbytek deštného pralesa-Ngaia forest. Turisty je méně vyhledáván.

Fauna a flóra

V parku najdeme spustu druhů zvířat a ptáků. Například vzácnou žirafu síťovanou, lva, geparda, slona, hrocha a spoustu dalších.

Období

Cesty a doprava

Cesty nejsou díky vysokým srážkám v dobrém stavu. Auto 4x4 je podmínkou. V období dešťů jsou cesty nesjízdné jak kvůli mokru, tak i kvůli povaze místní půdy. Doprava do parku je možná autem i letecky.

Safari tipy

Turisty láká zejména možnost vidět bývalý domov J. a G. Adamsonových. Spousta řek a říčních lokalit a samozřejmě Adamsonovy vodopády a výhled na Mt. Keňu.

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v kempech a stanech.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb