Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Národní park Chobe

Fotogalerie

Národní park Chobe
Národní park Chobe

Národní park Chobe

o Chobe NP
rozloha: 11 700 km ²
počet druhů ptáků: 440
počet druhů savců:
počet druhů hadů:
malarická oblast: ano

Chobe National Park je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků v Botswaně a tím pádem se může stát, že na některých místech narazíte na větší počet turistů.
Na severu parku je jezero Liambezi. Dalším důležitým zdrojem vody jsou řeky, z kterých je asi nejznámější Chobe River, která pramení v Angole, jako Kwando River vstupuje do Botswany, dále pokračuje jako Linyanti River a teprve pak se přejmenovává na Chobe River. Jak už z výše napsaného vyplývá, tak je Chobe National Park poměrně dobře zásoben vodou. Jeho krajina je velice proměnlivá a najdeme tady jak travnaté pláně, tak menší jezírka a řeky, které se mění v mopanové a lužní lesy s bažinami a močály. Park je bohatý na různá přírodní stanoviště a je dobře známý pro možnost rybolovu a projíždky na lodích.

Fauna a flóra

V národním parku Chobe najdeme spoustu druhů zvířat. Zejména velké množství vodních druhů ptáků potěší každého fotografa a milovníka přírody. Samozřejmostí jsou různé druhy antilop, velká spousta hrochů, žirafy, různé druhy vodušek. Perfektní pro pozorování jsou také velká stáda slonů, kteří ovšem park na některých místech ničí především kvůli nadměrnému počtu zvířat a stromové porosty tak na některých místech utrpěli značné škody. Ze šelem můžete vidět lvy, gepardy, hyeny, šakaly, levharty, ale i vzácné psy hyenové. Chobe National Park je i přes škody, které na vegetaci způsobují sloni jedno z nejlépe zazvěřených území v Africe.

Období

období dešťů
• listopad-březen
s vrcholem v lednu a únoru, v této době je v parku vysoká vlhkost a teplota, doprovázená spoustou komárů, některá místa jsou autem nedostupná, ale větší část parku je přístupná

období sucha
• květen - říjen
suché období, vysychá voda i ve vnitrozemí, nejlepší doba pro pozorování zvířat, vysoké teploty a vedra můžou být pro některé jedince až nesnesitelná

Cesty a doprava

Doprava do parku je velice snadná jak letecky, tak autem. V parku je podmínka auto 4x4, protože některé cesty jsou obtížně sjízdné i za suchého období.

Safari tipy

• velká stáda slonů
• vynikající místo pro pozorování ptáků cca 440 druhů
• velká stáda buvolů kaferských
• projížďky na lodích nebo člunech
• safari s průvodci
• spousta dalších aktivit
• rybolov
• překrásné západy slunce
• psi hyenoví

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v drahých a luxusních Safari lodges nebo v levnějších kempech. Některá místa je nutno dlouho předem rezervovat.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb