Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Nyanga National Park

Fotogalerie

Nyanga National Park
Nyanga National Park

Nyanga National Park

O Nyanga National Park
rozloha:47000km²

Nyanga National Park leží v jedné z nejhezčích scenérií Afriky v horském pásmu Eastern Highlands a je vzdálený 260 kilometrů na východ od Harare. Krajina víc připomíná Anglii a nebo Skotsko, než tropickou Afriku. Spousta obrovských zelených kopců, vodopády a stále zavodněné řeky, dělají z tohoto parku překrásné místo pro turistické výlety. Nadmořská výška mezi 1800 a 2593 metry poskytuje chladné počasí a čerstvý horský vzduch, dokonalý pro odpočinek a relaxaci. Nejvyšší bod Mount Nyangani se nachází ve výšce 2593m.

Fauna a flóra

Park přes svoji velikost nenabízí příliš mnoho druhů zvířat, ale žije tady například pakůň, kudu velký, zebra, voduška jelenovitá, antilopa impala, antilopa vraná a další drobní savci mohou být viděni v parku.

Období

Většina parku Nzanga NP leží v nadmořské výšce mezi 2000-2500m a zůstává chladná po celý rok. Maximální teploty v létě mohou dosáhnout 26 stupňů Celsia a minimální teploty v zimě mohou být až -3 stupně Celcius.

Cesty a doprava

Doprava je možná autem.

Safari tipy

V parku je možné rybařit, jezdit na koni, na loďce a samozřejmě je možné i plavat a odpočívat na písečných plážích. Pozorování ptáků.

Ubytování

Ubytování je možné v kempech a domcích.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb