Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Nyika Plateau National Park

Fotogalerie

Nyika Plateau National Park
Nyika Plateau National Park

Nyika Plateau National Park

o Nyika Plateau NP
rozloha: km²
počet druhů orchidejí: 200
počet druhů ptáků: přes 400
malarická oblast: ne

Nyika Plateau National Park je vlastně pokračováním národního parku, který leží v Malawi. Tento park sice neoplývá bohatstvím zvířat, ale patří mezi nejkrásnější místa v Africe. Park leží 2000 metrů nad mořem a pokud si dáte tu práci a dostanete se na jeho vrcholky, uvidíte velkolepé kopce střídající se s překrásnými údolími. Park je bohatý na rozličné druhy květin, keřů a rostlin. Divoce kvetoucí rostliny jsou vyhledávaných turistickým cílem.

Fauna a flóra

V parku Nyika Plateau National Park nejsou takové spousty zvířat jako v jiných Zambjských parcích a park je vyhledáván jiným druhem návštěvníků. Z větších zvířat zde najdeme slony, zebry, oryxe, lesoně, prase bradavičnaté i vzácnou chocholatku červenou a antilopu koňskou. Z šelem je možné vidět levharta, servala, ženetku a další. Pozorování ptactva je možné po celý rok, ale nejlepší doba je mezi říjnem a lednem, kdy jsou v parku přítomni stěhovaví ptáci.

V parku najdeme na 200 druhů orchidejí z nichž 11 je v Nyice endemických a 27 nejde najít nikde jinde v Malawi.
Jsou zde také 3 endemické druhy motýlů.

Období

• teplé období je od září do května, prší mezi prosincem a březnem. Když zapadne slunce, tak i v létě může být veliká zima.

• chladné období je od června do srpna a v této době se mohou objevit i mrazy. V tomto období je vhodné mít teplé oblečení.
Nejvíce barev a kvetoucích rostlin se objevuje od listopadu do března hned potom, co přišly deště. Hnědé kopce se zbarví do zelených koberců a květiny kvetou úplně všude.

Pozorování zvířat je ale lepší v suchém období.

Cesty a doprava

Doprava do parku je poměrně snadná jak autem, tak letecky. Cesty jsou většinou sjízdné za použití auta s náhonem 4x4. V lépe dostupných částech parku postačí i obyčejné auto. Jsou různé způsoby jak se dostat do parku a hodně záleží na dané roční době.

Safari tipy

• rybolov
• pěší túry
• projížďky na koních
• noční prohlídky

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné v kempech nebo v Safari Lodges.

Rezervace

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb