Encyklopedie zvířat Fotogalerie Parky a rezervace Save African Animals O webu Česky Česky English English Kontakt

WildAfrica.cz > Parky a rezervace > Serengeti National Park

Fotogalerie

Serengeti National Park
Serengeti National Park

Serengeti National Park

Pomoz zachránit Serengeti, největší ohrožení parku v jeho historii

O Serengeti NP
rozloha:14763km²
počet druhů ptáků:přes 500
nejstarší, největší a nejslavnější
největší migrace zvířat na světě

Národní park Serengeti, je nejstarší, největší a také nejznámější Tanzanský park. Je zapsán do seznamu přírodních památek UNESCO. Byl založen roku 1951 a asi nejvíce ho proslavil Bernhard Grzimek s jeho synem. Napsali o Serengeti knihu a natočili světoznámý stejnojmenný film "Serengeti nesmí zemřít", který byl oceněn Oscarem. Serengeti patří také mezi nejnavštěvovanější africké parky a spousty turistů jsou někdy až otravné. Leží v severní části Tanzánie a jeho nejsevernější část je zároveň hranicí mezi Keňou a Tanzánií a také hranicí mezi Serengeti NP a Masai Mara National Reserve. Jeho rozloha je 14763km². Jen pro představu-Česká republika má rozlohu 79000km². V Serengeti NP najdeme travnaté savany, bažiny a močály. Zcela jistě si každý návštěvník všimne i známých kusů skal vystupujících z rozlehlých rovin jako kopečky, tzv. "kopjes", které jsou tvořeny z ruly a žuly. Nejznámější je Serengeti NP, ale svými obrovskými nekonečnými rovinami, které se táhnou na kilometry daleko.

Fauna a flóra

Serengeti NP je známé svým mimořádně velkým počtem různých druhů zvířat a ptáků. Mezi pozoruhodné divy přírody patří migrace zvířat, ke keré dochází v Serengeti každoročně mezi prosincem a červnem. Obrovská množství zvířat putují za dešti a potravou v kruhu a pokračují přes Serengeti zpět do Keni, kde se kruh uzavírá a koloběh tak pokračuje pořád dokola už tisíce let. Stáda pakoní jsou odhadována na 1500000 kusů zvířat, zeber je odhadováno přes 300000ks a přes 400000ks je gazel Thomsonových. Stádo může být i přes 40km dlouhé. Samozřejmě že takhle velká stáda neujdou pozornosti šelem, kterých je v Serengeti dostatek. Můžeme zde vidět velké a četné smečky lvů, gepardy, levharty, hyeny a také vzácnější servaly a karakaly. Samozřejmostí je spousta druhů antilop, buvoli, hroši, žirafy, ptáci a hmyz. U řeky Grumeti jsou obrovští krokodýli, kteří zabíjí migrující zvířata. Překrásný je tzv. Severní koridor a na východní straně jsou krásná místa v okolí Lobo.

Období

období sucha
krátké:leden-únor (rození mláďat býložravců)
dlouhé:červen-říjen (nejvhodnější doba pro pozorování šelem)

období dešťů
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:březen-květen

Cesty a doprava

Cesty jsou v Serengeti jako dělané pro auto 4x4. V některých ročních obdobích se ani s 4x4 nedostanete tam, kam chcete. Doprava do parku je bezproblémová jak autem, autobusem, ale i letadlem.

Safari tipy

V parku je přísně zakázáno vystupování z auta, jako ostatně téměř ve všech afrických parcích. Je možné si domluvit výlety nad obrovskými pláněmi buď v letadle a nebo v nafukovacím balónu.

Otevřeno

Ubytování

Ubytování je možné ve stanových kempech anebo v nádherných, ale pro většinu smrtelníků také hodně drahých, Safari Lodge.

Rezervace


Bookmark and Share

Do Afriky s CK Livingstone

« zpět na přehled parků a rezervací

© Copyrighted by WildAfrica.cz WildAfricaSafari.cz . . Design & system by LTweb